Szkoły i przedszkola

Kolejkowo Modelarnia - Centrum Nauki o Społeczeństwie, Technice i Architekturze.
Zmieniamy oblicze szkoły i przedszkola w fascynujące miejsce edukacji działające na wyobraźnię.

Grupy zorganizowane z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych otrzymają wiedzę zgodną z wymogami podstawy programowej nauczania. Zapewniamy profesjonalną opiekę przewodnika oraz plan wizyty dostosowany do wieku uczestników rozwijający kreatywność, spostrzegawczość oraz otwartość na świat. Prezentujemy zjawiska społeczne, historię regionu, przemiany gospodarcze, różnorodność sytuacji w życiu codziennym. Grupa to minimum 15 osób, a na każde 10 osób z grupy gwarantujemy jedno darmowe wejście dla opiekuna.

Zarezerwuj wizytę:

Wybierz datę*
1 + 3 =
Pola oznaczone (*) są wymagane

Dane kontaktowe:

Kolejkowo Modelarnia
ul. Legnicka 2,
58-506 Jelenia Góra

tel. 880 004 008
e-mail: jeleniagora@kolejkowo.pl

pdf
Materiały do pobrania

Cennik dla szkół i przedszkoli

Bilet grupowy ulgowy
30 PLNRezerwuj!
Bilet grupowy normalny
35 PLNRezerwuj!
Zwiedzanie + warsztaty dla najmłodszych (5 lat +)
55 PLNRezerwuj!
Zwiedzanie + warsztaty stwórz siebie w miniaturze (12 lat +) (wkrótce dostępne)
65 PLNRezerwuj!

Jeden opiekun na dziesięć osób wchodzi do Kolejkowa bezpłatnie.

Oferta zwiedzania

W Kolejkowie historia i nauka spotykają się z zabawą. Poznacie tu historię jeleniogórskiego modelarstwa, najważniejsze budowle i miejsca turystyczne. Przyjrzycie się bliżej pracy modelarza i tworzeniu makiet, od miniaturowych ulic, przez góry, aż po burzowe chmury i deszcz.

Przez Modelarnię Kolejkowa prowadzi ścieżka zwiedzania, która przeniesie was do serca miniaturowego świata i wprowadzi w modelarską pasję.

Grupa zobaczy jak tworzy się budynki, ukształtowanie terenu, drzewa czy skały. Zobaczy, na czym polega praca Modelarza i jakich narzędzi używa on podczas swojej pracy. Prezentujemy na żywo pracę zarówno ludzi, jak i skomplikowanych, nowoczesnych maszyn.

Podczas zwiedzania ścieżki edukacyjnej, Przewodnik odpowie na pytania dotyczące procesu tworzenia figurek, scenek, a także innowacji w Kolejkowie - takich jak podłączenie elektroniki, wprawienie w ruch pojazdów, czy uruchomienie na makiecie zjawisk atmosferycznych, na przykład deszczu czy burzy. Uczniowie zobaczą też przekrój skał, w jakich tworzone są makiety na całym świecie.

Finałem zwiedzania ścieżki edukacyjnej Kolejkowa, będzie makieta z najważniejszymi zabytkami Jeleniej Góry: między innymi Ratusz, kamienice, dworzec główny oraz Brama Wojanowska.

Warsztaty modelarskie

Każdy młody modelarz dostaje do zrobienia kamienicę lub miniaturowego człowieka. My dajemy podstawę i narzędzia wraz z doświadczeniem. Dzieci tworzą własne projekty, który później zabierają do domu. Dla każdego mamy także imienny Dyplom Młodego Modelarza. Wszystko trwa około godziny. Więcej o warsztatach znajdziesz tutaj.

 

Najważniejsze informacje

Gdzie znajdę materiały niezbędne do organizacji wycieczki?

Materiały promocyjne z opisem zwiedzania, katalogi, ulotki i inne niezbędnie materiały do organizacji wycieczki znajdziecie na stronie dla nauczycieli

Co zapewniamy w ramach wycieczki?
  • profesjonalną opiekę przewodnika
  • bezpłatne toalety
  • sklep z pamiątkami
  • wystawienie faktury na miejscu
  • możliwość płacenia kartą
Jak zarezerwować termin wycieczki?

Telefonicznie pod numerem 880 004 008 lub przez formularz kontaktowy

Dojazd i parking

Dokładny adres Modelarni to ul. Legnicka 2, 58-506 Jelenia Góra.

 

Zobacz również:

1/3
2/3
3/3